Apie Festivalį
XXIII Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Džiūgaukim…Aleliuja-2022“ orientuotas į mėgėjų chorų ir chorinės muzikos puoselėjimą. Nuo 2000 metų organizuojamą renginį pamėgo tiek atlikėjai, tiek klausytojai, ir jis tapo vienu didžiausių mėgėjiškų chorų festivalių ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje. Kiekvienais metais į festivalio programą įvedamos naujos veiklos, daugėja kolektyvų, kyla dalyvaujančių kolektyvų meninis lygis.
Pagrindinis siekiamasis rezultatas – puoselėti Marijampolės regiono ir visos Lietuvos chorinės kultūros tradicijas, organizuojant įvairaus amžiaus chorinio meno mėgėjų renginius, užtikrinančius Lietuvos dainų švenčių tęstinumą; sudaryti sąlygas gyventojų meninei raiškai ir kūrybingumui skatinti, pasiūlant renginių įvairovę ir edukacines veiklas; organizuoti renginius ir veiklas, skatinančias atlikėjus tobulėti, kelti savo ir kolektyvų meninį lygį; organizuoti renginius, užtikrinančius Sūduvos krašto kultūrinio tapatumo išsaugojimą, chorinių tradicijų puoselėjimą; organizuoti veiklas, skatinančias gyventojus aktyviai dalyvauti meninėse veiklose, padedančiose ugdyti muzikinius, meninius, komunikacinius gebėjimus, kaip priemonę muzikiniams, meniniams, komunikaciniams gebėjimams ugdyti, auginti naujus dainininkus, didinti chorinės kultūros prieinamumą. Pripildyti Marijampolės ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių sales, bažnyčias, bazilikas, katedras aukšto meninio lygio atliekama chorine muzika, pateikiant klausytojams įdomiai, šiuolaikiškai ir inovatyviai paruoštas programas; sudaryti sąlygas mėgėjų kolektyvams, atlikėjams renginius perkelti į virtualią erdvę ir virtualiai bendradarbiauti su Lietuvos ir užsienio chorų partneriais, kolektyvais, tarptautiniais festivaliais, ruošti bendrus projektus.
Festivalio renginiai suskirstyti į tris sesijas. Pirmoji – pavasario sesija prasidėjo Šv. Velykų antrą sekmadienį (04.24), baigsis per Sekmines birželio 5 d. dideliu choriniu renginiu. Planuojame, kad tai bus po daugelio metų atgyjanti Regiono dainų šventė, skirta Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukakčiai paminėti. Vasaros sesija vyks nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 15 d. Rudens sesija prasidės rugsėjo 15 d. ir baigsis gruodžio 26 d., t. y., antrą Šv. Kalėdų dieną dideliu renginiu. Visą projektą sudaro septyniolika veiklų, kurias grupuojame į giminingų veiklų paketus, praturtinamus veiklų formų įvairove. Festivalyje skambės ne tik chorinė muzika, bet vyks tarpsritiniai ir tarpžanriniai renginiai, kuriuose chorinė muzika jungsis su kitomis įvairiomis meno šakomis. Daug pažintinės ir švietėjiškos veiklos. Renginiai prasidės nedidelėje, bet labai jaukioje, festivalio gimimo lopšiu tapusioje Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje ir nuskries per įvairias Vilkaviškio ir kitų vyskupijų bažnyčias, bazilikas, katedras. Muzika skris nuo miestų savivaldybių centrų iki atokiausių vietovių, bendruomenių salių, kultūros centrų, mokyklų, koncertuosime ir darželinukams, ir vaikų ir senelių globos namų gyventojams. Festivalio renginiai aplankys įvairius regionus. Planuojame renginius Lenkijoje, Italijoje. Tikimės, kad į užsienio šalis nuskris ne tik virtualūs mūsų balsai, bet ir mes patys. Tikimės didelio rėmėjų palaikymo.
Palinkėkime mūsų festivaliui gero vėjo.